9.12.13
Oto Matka walczy ze słomianym zapałem:
  ***
Zimo idź precz! Ani biały puch, ani klimat świąteczny (na mój gust zbyt wcześnie nastający), ani nawet wolnego perspektywa nie zmniejsza poziomu wkurzenia, gdy dziecię Twe zaśnie w autobusie/na spacerze/podczas ze żłoba powrotu. A Ty Matko modły odprawiasz do Morfeusza, by dziecię oczu nie otworzyło zaraz po progu przekroczeniu, bo to jedyna drzemka w ciągu dnia. Jak tu bowiem potomka rozebrać z warstw dziesięciu (ubieranie na cebulę, remember?) bez szkody dla cennego snu? Udaje się raz na dychę, no piętnaście razy. A gdy cudna wiosna bądź przemiłe lato, to zostawiasz dziecia w wózu i po sprawie. 
***
O, Matki z niepokojem patrzące na dziatki swe odmawiające mleka konsumpcji! Gdy ni butelka, ni niekap, ni szklanica zwykła nie zmniejsza swej białej zawartości, chyba że poprzez efektowny na podłogę chlup. Nie trwóżcie się, na zapas nie martwcie. Nie znacie bowiem dnia ani godziny, gdy dzieciu Twemu przypomni się smak białej ambrozji. Jutro, za tydzień, miesiąc czy pół roku TEN czas przyjdzie. Jak i u nas się objawił.
***
Rysowanie po kartce jest passe. To już Wam mówiłam. Ze smutkiem stwierdzam, że ściana również się chwilowo znudziła. Od teraz nowy trend prosto z paryskich przedmieść - kredki nie służą do rysowania. Nie naiwna duszo! Nie taka jest ich dola. Kredki służą li tylko do strugania. I zapomnij producencie super hiper kredek okrągłych Bambino, że kupię kolejne opakowane (10 zł za 6 sztuk) po to tylko, by zginęły w czeluściach temperówki. Te za 3 złocisze per 24 ołówki nadają się do owego celu równie fantastycznie. 
***
I jeszcze jeden apel! Jeśli nadszedł wieczór, dziecię już smacznie śpi, a Ty z niejasnego powodu kręcisz się smętnie po mieszkanie.... Gry robisz sobie herbatę, bierzesz przegryzkę, zasiadasz do kolejnego odcinka Dobrej Żony, ale cały czas masz wrażenie, że o czymś zapomniałaś. Gdy jakaś nieuchwytna myśl drapie się z tyłu głowy jak nieznośna metka....
W takim wypadku profilaktycznie ugotuj zupę. Może być i wodzianka.

Inaczej zreflektujesz się jak Matka o godzinie bliskiej północy, że nie masz obiadu na drugi dzień, a z roboty wrócicie najwcześniej o siedemnastej. 

***
Święty Mikołaj - Matka Debiutująca 1:0. W żłobie zostawił małą paczuchę, uparciuch jeden.12 komentarzy:

 1. Mikolaj dziad;)
  a ze kredki do temperowania to pierwsze slysze:p

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Widzisz, ja też gębę całą rozdziawiam. A ile kasy idzie, echhh szkoda myśleć ;)

   Usuń
 2. Dziecia z warstw odzieży rozbrajam, jak saper bombę. Czasem się udaje, zazwyczaj ginę;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To porównanie bardzo mi odpowiada. Jak bombę, albo śmierdzące jajko ;)

   Usuń
 3. Coż Ci los...u nas kredki to do oka i innych dziur i otworow na ciele...mamay, no ewentualnie naszego kociaka..bieda mu, bieda:P

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czyli kryj się kto może? To już chyba wolę to wieczne temperowanie ;)

   Usuń
 4. Tja, Junior też ma taki czujnik wbudowany w oko, który otwiera jego powieki w momencie przekraczania progu drzwi. Mamy przerąbane...

  OdpowiedzUsuń
 5. Lubię te twoje wnioski:D
  Mikołaj to uparty dziad - zgadzam się w całej rozciągłości;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Podziękował ;)
   A uparty brzuchacz z niego, ale co robić? Przynajmniej te 8 złotych się nie zmarnowało.

   Usuń
 6. oł jes! mój też chce tylko ostrzyć! a że mieszkamy na zadupiu, temperówka padła wyeksploatowana to jest jazgot ;)))))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nasza też ostatnio wyzionęła ducha, przedwczoraj chyba. Czas chyba zamawiać ilości hurtowe ;)

   Usuń