24.9.14


Jest taki moment, gdy bez oporów staję na usługach najmniejszej siły w naszej trójcy i pół. Na swych sflaczałych barkach opierając o bęca będę tachać: koc, poduszkę, Gromita/RudąLalę/MisiaOdDziadzia (niepotrzebne skreślić tudzież wszystkie naraz) oraz trzy książeczki wybitnie nieprzypadkowe. Zapakuję do wyra własnego dopychając właścicielką. Zrobię kanapkę z dżemem, gdy najmniejsza siła oznajmi, że głodna jest i dżem, jedynie dżem jest w stanie ukoić jej smutki. I by nie denerwować zębów szczotkowanie pominę. Znów zrobię jej mleko, pozwolę  je wylać i z uśmiechem opowiem o wszystkim co chce: o Babasłoniu, CiociaGosiaJeżu i o dźwigu co dźwigał, o pralce co pierze, o bębenku co gra. Plus zapewnię, że Mikołaj już niedługo przybędzie. Będę wisieć na skraju, będę trzymać za rękę lub "mama, nie trzymaj, nie głaskaj!" Przykryję, odkryję, dam skarpetki lub ściągnę. Będę śpiewać, nucić, nie ochrypnę, tym razem się uda. Będę kląć cicho na świerszcze, pociągi, mrugającą latarnię. Zrobię wszystko, by skrócić jej płacze, usłyszeć kochane sapanie i jak najszybciej  z powrotem rzucić się pod kołdrę. Jestem niezależną niewolnicą nocnego spokoju.

11 komentarzy:

 1. niezależna niewolnica nocnego spokoju :D to mógłby być tytuł książki o mamach :D:D przywdzieję kiedyś ten przydomek, mogę?:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ciekawie opowiadasz o procesie zasypiania - chyba każda mama staje na rzęsach, aby tylko usłyszeć nocną ciszę.

  Jeśli poszukujesz pomysłu na wyjątkowy prezent, czy nawet dekorację w swoim domu, to moja własnoręcznie przygotowane produkty powinny przypaść Ci do gustu: https://www.facebook.com/ManufakturaMarty

  OdpowiedzUsuń
 3. a ja po prostu idę do łóżka i idę spać, bo zła kobieta jestem;p

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja najczęściej staram się bardzo aktywnie spędzać czas z moim dzieckiem ;) wymęczę go za dnia, a później w trakcie nocy nie ma siły się obudzić ;)
  Jakbyś czegoś potrzebowała na spacerek czy po prostu na wyjście przed dom, to dużo przydatnych rzeczy znajdziesz w sklepie Asport-Junior.pl - polecam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. U nas wymęczanie nic nie daje, a czasem bywa jeszcze gorzej. Przyjmuję na klatę, że ten typ tak ma ;)

   Usuń
 5. Zo na razie nie ma aż tylu życzeń wystarczy smok i pozytywka:) A nad ranem przytulańsko - jak jest przytulańsko to nie ma marudzenia - na razie;D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jako ta zła wrona kracząca prorokuję Ci....... że mam nadzieję, ze tak zostanie ;)

   Usuń