15.3.15

Share week 2015


Akcja Andrzeja Tucholskiego z JestKultura.pl to dla Matki jeden z fajniejszych (i skuteczniejszych) sposobów na poznanie nowych wartościowych blogów, zwłaszcza spoza naszego parentingowego (czy jak tam to zwał) poletka. Tegoroczna edycja jest już czwarta. Zasady proste jak budowa cepa. Polecasz trzy blogi wartościowe z twojego punktu widzenia. Argumentujesz dlaczego i wypełniasz jestKulturalny formularz. Et voila! 

Kluczem moich wyborów są te blogi, które szczególnie licznie zapisały się w historii przeglądania i wniosły mniej lub bardziej określone cośniecoś. Jedziem!

1. Agata i Hafija.pl
Chyba najbardziej merytorycznie cenny blog dla kobiet wybierających naturalne karmienie i ogólnie pojęte rodzicielstwo bliskości. W tym roku doceniony w konkursie Blog Roku, ale jego popularność absolutnie nie może dziwić. Za co wyróżniam? Za dodanie pewności działania i słuszności dokonywanych wyborów. Tak niewiele, a tak wiele.

Absolutna gapa jestem, ponieważ lekturę Zwierza rozpoczęłam dopiero w ubiegłym roku, ale wpadłam bez reszty. Wielbię seriale miłością szaleńczą, a Zwierz jest okrutnikiem co i rusz podrzucając nowe tytuły. Jemu (a raczej jej ;) zawdzięczam miłość do Davida Tennanta i Lee Pace'a o Cumberbatchu nie wspominając. Na Zwierza konto kładę kolejne nieprzespane a przeoglądane noce.

3. Lucyna i Well-well
Lucy.es , która się skończyła ;) Jeżeli miałabym polecić miejsce rodzicielskie dalekie od standardowego obrazu parentingu to jest właśnie to. Mistrzyni słowa, która hołduje zasadzie im mniej tym lepiej. Teksty tak skondensowane, że ani jedna litera nie jest przypadkowa. A zawsze celnie i w punkt. Obiekt zdrowej zazdrości.


PS. Z tego miejsca uśmiech i oczko puszczam również do: Mamaronii, Misako, Fanaberii i Introversji oraz dwóch anielic: Magiodniowej i Grandowej. Bo tak!

10 komentarzy:

 1. Dzięki Ci dobra kobieto. Dziś zjem mnie lodów na kolację :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Zacy wybór matko :) zacny :) well-well i hafija w punkt:)
  A oczko odpuszczam i uśmiech również przesyłam, bo tak ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Lucyna to jest fajna dziewczyna:) Też ją uwielbiam.

  OdpowiedzUsuń
 4. Ach proszę. Lody na kolację? To jest myśl ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Dlatego wieść o niej szerzyć trzeba ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Dopisałabym jeszcze e-mamuśkę, ale znowu się obija ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. Zacny wybór milordzie;D
  Puszczam oko takoż ;)

  OdpowiedzUsuń
 8. Super zestawienie. Well-well <3

  OdpowiedzUsuń